مقایسه بازی استراتژیک کلش آف کلنز با بازی استراتژیک تراوین

​در این مقاله به شرح کلش اف کلنز در مقایسه با یکی از جذاب ترین بازی های آنلاین و استراتژیک جهان می پردازیم که این بازی به نوعی خالق سبک بازی استراتژیک می باشد و اکثر بازی های محبوب دنیا از این بازی الهام گرفته شده را مفصل برای شما توضیح می دهیم تا در پایان بتوانید همه چیز را درباره کلش آف کلنز در مقایسه با بازی جذاب تراوین درک و بررسی بفرمائید.

بازی Clash Of Clans یکی از پرطرفدارترین بازی های دنیا محسوب می شود, اما پلیرهای قدیمی بازی های استراتژیک بهتر می دانند که جذاب ترین و حرفه ای ترین بازی استراتژیک جهان سال ها قبل از بازی کلش آف کلنز پا به دنیای گیمرها گذاشته بود.
شاید برای شما جالب باشد بدانید که قبل از اینکه بازی کلش آف کلنز توسط کمپانی سوپرسل (Supercell) ساخته شود.

تمام شخصیت های بازی کلش آف کلنز و حتی پایه اصلی داستان شخصیت های کلش اف کلنز از یکی از بازی های استراتژیک بسیار محبوب جهان به نام بازی آنلاین استراتژیک تراوین ایده گرفته شده است.

 مقایسه نیرو های کلش اف کلنز با نیروها و نژاد های مختلف در بازی تراوین درک این موضوع را برای شما راحت خواهد کرد.
به جرات می توان گفت بازی استراتژیک حرفه ای تراوین در عین سادگی یکی از کامل ترین بازی های جنگی و شهرسازی و استراتژی جهان است و تمام بازی های این سبک مانند بازی کلش آف کلنز , بازی کلش رویال... بازی های سبک دفاعی و سبک های مختلف جنگی برگرفته از بازی تراوین می باشند.

پس اگر شما یکی از طرفداران بازی محبوب کلش آف کلنز می باشید و الان در شرایطی که بروزرسانی کلش اف کلنز و نسخه جدید کلش اف کلنز در دسترس نمی باشد, حتی امکان دانلود بازی کلش اف کلنز هک شده برای پلیرهای ایرانی وجود ندارد
بهتر است که برای یک بار بازی محبوب و جذاب تراوین را امتحان و تجربه کنید, اگر شما یک پلیر قوی باشید که توانایی گرفتن تصمیم های جسورانه و به موقع در شرایط خاص یک بازی استراتژیک واقعی را دارید بهترین گزینه برای شما بازی تراوین می باشد.

مقایسه بازی استراتژیک کلش آف کلنز با بازی استراتژیک تراوین​​​​​​​

بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز معایب و مزایای مختلفی دارد که این مقایسه دو بازی کلش آف کلنز با بازی استراتژیک تراوین در درجه اول بستگی به سبک بازی شما به عنوان یک پلیر و روحیه شما در بازی های استراتژیک دارد.

مثلا کسانی که فقط دنبال یک سرگرمی و به اصطلاح وقت کشی هستند و پول اضافه برای خرج کردن دارند بازی هایی مثل کلش آف کلنز و کلش آف رویال و بازی های قابل مقایسه با این بازی ها برای این افراد بسیار مناسب تر می باشد.

البته مقایسه  بازی کلش آف کلنز با بازی استراتژیک تراوین به این معنی نیست که چیزی از جذابیت های بازی Clash Of Clans کم خواهد شد و منظور نویسنده این است که بازی کلش آف کلنز با تمام محبوبیت و جذابیتی که دارد در مقایسه با بازی تراوین خیلی متفاوت است, که در ادامه در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

مزایا و معایب بازی
کلش آف کلنز در مقایسه
​​​​​​​با بازی استراتژیک تراوین

تاریخچه بازی جنگی تراوین و سال ساخت بازی تراوین مربوط می شود به حدود 19 سال پیش یعنی اولین نسخه بازی تراوین در سال 2004 عرضه شد و در این 19 سال ذره ای از محبوبیت بازی تراوین کم نشد فقط اتفاقی که افتاد کمپانی های جدید آمدند و از روی این بازی فوق العاده کپی برداری کردند و بازی های مشابه بازی تراوین را مثل بازی کلش آف کلنز را ارائه کردند.

در شرایطی که حدود 19 سال است که بازی تراوین ارائه شده است و جالب است بدانید بازی تراوین هنوز در تمام کشورهای دنیا و مخصوصا تراوین ایران بسیار فعال و جذاب و محبوب است.

پس اولین موضوع در  مقایسه بازی استراتژیک کلش آف کلنز با بازی استراتژیک تراوین قدمت و اصالت این دو بازی می باشد که همانطور که می دانید بازی کلش آف کلنز از سال 2012 ساخته شده است.

حفظ زمان محبوبیت بازی آنلاین استراتژیک تراوین
در مقایسه با بازی
​​​​​​​کلش آف کلنز

یکی از مزایای بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز  عدم نیاز به نصب بازی تراوین می باشد, بازی استراتژیک تراوین نیاز به دانلود و نصب ندارد زیرا این بازی در یک سرور اختصاصی آنلاین اجرا می شود و نیازی نیست هیچ فضایی را در موبایل خود برای بازی تراوین اختصاص دهید.

پس سرعت بازی تراوین بستگی به قدرت سخت افزاری سرور بازی تراوین دارد که در وب سایت تراوین گیمز از حرفه ای ترین و پر سرعت ترین سرور های موجود استفاده شده است که معروف به سرورهای تراوین اسپید بی پایان می باشد و شما می توانید با سریع ترین سرعت ممکن بازی کنید.

مزایای بازی تراوین در مقایسه با بازی
​​​​​​​کلش آف کلنز​​​​​​​

مزیت دیگر بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز این هست که شما می توانید این بازی را در موبایل اندروید یا هر سیستم عاملی و بازی دسکتاپ و بازی استراتژیک کامپیوتر انجام دهید.
​​​​​​​
نیاز به هیچ سیستم قوی نیست و با ابتدائی ترین تا پیشرفته ترین کامپیوتر یا لیپ تاب یا هر نوع موبایل با هر نوع سیستم عاملی می توانید بازی کنید.
 

قابلیت استفاده بازی تراوین در تمام سیستم عامل ها در مقایسه با بازی کلش آف کلنز​​​​​​​

بازی آنلاین و استراتژیک تراوین طوری طراحی شده است که با کمترین و پایین ترین سرعت اینترنت حتی با اینترنت دیال آپ به راحتی بتوانید بازی کنید اما در بازی کلش اف کلنز بعد از دانلود بازی کلش اف کلنز از گوگل پلی شما نیاز به سرعت حداقل متوسطی با استاندارد های اینترنت روز را خواهید داشت.
حتی در زمان ورود به بازی تراوین گزینه ای وجود دارد که اگر آنرا انتخاب کنید با کمترین سرعت اینترنت که در جاهای دور افتاده برای اینترنت موبایل وجود دارد به راحتی می توانید بازی کنید.

نیاز به اینترنت در بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز

جالب است بدانید در یک دوره بخصوص در سال های اولیه عرضه بازی استراتژیک حرفه ای تراوین که تراوین در ایران به محبوبیت قابل توجهی رسید, به دلیل خروج ارز از کشور بازی تراوین فیلتر شد.

 اما بعد از ارائه نسخه های فارسی تراوین ایران در سرورهای جدید تراوین ایران و پرداخت ریالی بازی تراوین در ایران رفع فیلتر شد.

اما به دلایلی که در این مقاله نمیگنجد که درباره آن صحبت کنیم بازی کلش آف کلنز در حال حاضر در ایران فیلتر شده است و امکان دسترسی به دانلود بازی کلش اف کلنز هک شده یا دانلود بازی کلش اف کلنز با لینک مستقیم یا  دانلود بازی کلش آف کلنز از بازار و نصب بازی کلش قدیم یا نصب بازی کلش جدید امکان پذیر نیست و نسخه جدید کلش اف کلنز دیگر در ایران عرضه نمی شود.

اما بازی تراوین همیشه و همه جا بصورت آنلاین به سادگی و همیشه در دسترس شما می باشد.
 

فیلتر شدن بازی کلش آف کلنز در مقایسه با بازی تراوین
آیا بازی کلش آف کلنز رفع فیلتر می شود؟​​​​​​​

بازی استراتژیک امروزه معنی واقعی خود را از دست داده است و کمپانی های بازی سازی فقط یک هدف دارند, پول درآوردن پس هر بخشی از بازی به روشی طراحی شده که با ایجاد یک محیط گرافیکی قشنگ و شرایطی که پلیر در آن احساس راهی کند در نهایت مجبور به پرداخت شود.

اما زمانی که بازی تراوین ساخته شد به غیر از پول یک هدف اصلی و مهم داشت و آن ایجاد یک محیط شبیه سازی شده استراتژیک بود.

با بررسی تعداد زیادی بازی آنلاین استراتژیک به راحتی می توان درک کرد که بازی تراوین جز معدود بازی هایی است که یک محیط واقعی استراتژی گرایی را خلق کرده است.

جایی که در آن پلیر به معنی واقعی باید در شرایط مختلف تصمیم های استراتژیک بگیرد,مدیریت هیجانات و مدیریت خشم , مدیریت منابع و مدیریت شرایط بحرانی یا تقویت ارتباطات و دیپلماسی و توانایی متقاعد کردن را در بازی یاد می گیرد یا توانایی خود را در این زمینه هایی که گفتیم در این محیط قطعا تقویت می کند.
​​​​​​​
چون محیط استراتژیک معنی واقعی اش همین است در تراوین شما بازی می کنید, سرگرم می شوید اما بعد از مدتی بازی تراوین قطعا توانایی هایی که گفته شد در وجود شما ارتقا خواهد یافت.

محیط شبیه سازی شده استراتژیک واقعی بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز​​​​​​​

پیشرفت در بازی کلش آف کلنز عملا بدون پرداخت پول آن هم در مقیاس دلاری امکانپذیر نیست.
این در حالی است که در بازی تراوین اگر شما بخواهید مبلغی را برای خرید سکه طلا تراوین پرداخت کنید چیزی حدود 100 برابر کمتر می باشد.

موضوع مهم دیگر این است که بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز شرایط مختلفی را برای دریافت سکه طلا رایگان تراوین برای پلیرها ایجاد کرده است ولی در بازی کلش آف کلنز پرداخت جم رایگان کلش آف کلنز تقریبا وجود ندارد.

اما حقیقت این است که بازی تراوین در ایران در سرورهای جدید تراوین عملا رایگان است چون در بازی وب سایت تراوین گیمز بیش از 9 روش برای بدست آوردن سکه طلا رایگان تراوین وجود دارد که بازیکن ها را از خرید سکه طلا تراوین بی نیاز می کند.
 

هزینه کردن و پرداخت پول در بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز​​​​​​​

بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز با اینکه محیط گرافیکی بسیار ساده ای دارد اما بسیار جذاب است و پلیرهای مختلفی در سنین و سلیقه های مختلف را با ارائه 3 نسخه بازی بطور همزمان به سلیقه تمام پلیرها احترام می گذارد.

بازیکنان قدیمی می توانند با نسخه تراوین کلاسیک بازی کنند و یا با نسخه بیسیک و همزمان پلیرهای دیگر می توانند با نسخه تراوین جدید یا تراوین پلاس و تراوین 2 بازی کنند.
 

ورژن ها و نسخه های مختلف بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز​​​​​​​

نیاز به توضیح زیادی نیست که بگوییم بازی کلش آف کلنز واقعا برای هر سنی مناسب نیست و محیطی مناسب یک طیف سنی بخصوصی را دارا می باشد.

ما بازی تراوین مناسب برای تمام سنین است و این بازی در دسته بندی جهانی خود, بازی برای پسرها و بازی برای دختر ها و بازی برای تمام سنین در نظر گرفته شده است.

​​​​​​​اگر یک آقای مسن تراوین بازی کند خسته نمی شود و لذت می برد و جالب اینکه یک نوجوان هم این بازی برایش بسیار لذت بخش است.  
 

بازی کلش آف کلنز برای چه سنی مناسب است در مقایسه با سن مناسب برای بازی تراوین​​​​​​​

بازی تراوین بعد از حدود دو دهه به خاطر دلایلی که در این مقاله اشاره شد هنوز جذابیت فوق العاده ای برای پلیرها در تمام جهان دارد.

یعنی در زمان شروع این بازی یک جوان 20 ساله شروع به بازی تراوین کرده است و الان که حدود 40 سال دارد و یک میان سال محسوب می شود از این بازی نهایت لذت را می برد و این یعنی بازی تراوین فقط یک سرگرمی نیست و بازی است که با شبیه سازی محیط واقعی پلیرها را در شرایط تصمیم گیری استراتژیک قرار می دهد و موجبات رشد شخصیتی آدم ها می شود, به همین دلیل است که سال های این بازی جز محبوب ترین بازی در جهان شده است.

ممنون هستیم از شما که این مقاله را درباره مقایسه بازی استراتژیک کلش آف کلنز با بازی استراتژیک تراوین مطالعه کردید و باید بگویم مزایا و معرفی بازی تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز ادامه دارد و در مقاله دیگری به ادامه این موضوع جذاب خواهیم پرداخت.

چرا بازی استراتژیک تراوین در مقایسه با بازی کلش آف کلنز هنوز از محبوبیت بیشتری برخوردارد است؟ ​​​​​​​